OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2.07.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2.07.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 (2.07.2017r.)

1.     Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2.     Dzisiaj parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W czerwcu zebrano 660 zł.

3.     Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4.     W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach.

5.     W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

7.     W sobotę, 8 lipca, wspomnienie Św. Jan z Dukli, prezbitera.

8.     W zakrystii można nabyć lipcowy numer: „ Drogi Miłosierdzia”.

9.     Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 24 do 29 lipca w godzinach 17.00-19.00 w piwnicy akademickiej przy Białostockiej Katedrze.