OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25.06.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25.06.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 (25.06.2017r.)

1.     Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

2.     W czwartek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 100 zł i 5 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5.     W tym tygodniu patronujE nam:

·        28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i Doktor Kościoła.