XI Niedziela Zwykła – 18. 06. 2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XI Niedziela Zwykła – 18. 06. 2017

W czwartek, 22 czerwca, zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00, błogosławieństwo kwiatów,  ziół,  nieszpory , procesja Eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci.

23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Ojca.

W piątek, 23 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego  o godz. 8.00 . Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby podziękować Bogu za miniony rok szkolny i polecić opiece Matki Najświętszej wakacyjny odpoczynek.

24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.  Zapisy u ks. Adama

 

Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 18 zapraszamy na Spotkania Biblijne, ostatnie przed wakacjami.

 

W ostatnim czasie przy kościele i na cmentarzu pojawiają się osoby natarczywie proszące o pieniądze. Apelujemy o nie dawanie pieniędzy żebrzącym przy kościele. Powinniśmy pamiętać, iż dając pieniądze w ten sposób zachęcamy ich do tego typu zachowań, żebrzący będą widzieć, że jest to dla nich opłacalne a bardzo często nasza pomoc przeznaczana jest na niewłaściwy cel np. alkohol.

Chcąc pomóc takim osobom powinniśmy kierować ich do instytucji działających na terenie  naszego miasta a które służą im pomocą tj. MOPS, Dom dla Bezdomnych, Caritas.

Kto chce pomoc , jest w kościele skarbonka Caritas do której  można wrzucać ofiary  i pieniądze nasze trafia do naprawdę potrzebujących osób .

O wszelkich osobach które na cmentarzu nas zaczepiają i proszę o pieniądze, może kradną  kwiaty, znicze z cmentarza   lub nieodpowiednio się zachowują proszę informować w kancelarii parafialnej.