Historia Zbawienia – Białystok

Informacja pobrana z chcejezusa – Historia Zbawienia – Białystok

W dn. 15-18.06.2017r. przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku 40 osób uczestniczyło w kursie Historia Zbawienia.
W tym czasie poznawaliśmy historię własnego życia i ocenialiśmy sprawy, które się w nim dzieją, w świetle Bożego Słowa.

Zapraszamy do przeczytania kilku świadectw z tego kursu:

Na kursie Historia Zbawienia Jezus ukazywał mi jak przeplata się historia mojego życia z bohaterami Pisma Św. dziękuję za ten czas łaski. Wiem, że pewne doświadczenia były potrzebne w moim życiu i że cokolwiek się stanięto w ufności i zawierzeniu będzie to zgodne z Wolą Bożą.
Krystyna, 57 lat

Na kursie Historia Zbawienia Pan pokazał mi jak od początku istnienia człowieka wypełniał swoją obietnicę, którą było przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Zobaczyłam, że ważne historie Starego Testamentu nie są oderwanymi od siebie opowiadaniami, ale tworzą pewną ciągłość i jedność, wypełniając się w Nowym Testamencie.
Wiem też, że moja historia życia jest również wpisana w ten ciąg wydarzeń i jest przedłużeniem Bożego działania.
Chwała Panu!
Karolina, 18lat

Na tym kursie Bóg przekonał mnie, ze jestem częścią tej historii. Obmywał moje serce w żywej wodzie Swojego Słowa. Doświadczenie tego, że w Jego planach jest ujęte moje zwykłe życie było dla mnie ogromną radością. Mój Bóg jest Bogiem Obietnicy i w moim życiu każdego dnia wypełnia się Jego Słowo. Moje serce chce służyć Bogu. Pragnę by Jezus był w centrum mojego życia. Jest to bardzo żywe pragnienie. Chwała Panu!
Anna, 45l.

Na tym kursie Bóg pokazał mi, że to właśnie z ruin chce budować moją świątynię. Każda trudna chwila mojego życia, każda ciemność może przyczynić się do czegoś pięknego, do budowania Jego świątyni. Zaprosił mnie też do życia w nieustannym oczekiwaniu i gotowości na Jego przyjście.
Chwała Panu!
Gosia, 28l.

Na kursie Historia Zbawienia pokazał mi, że mam niesamowity udział w dziele zbawienia. To, co wiele razy słyszałam, tutaj mogłam przeżyć i namacalnie doświadczyć. Był to piękny czas odkrywania Starego Testamentu w połączeniu z moją osobistą historią życia. Pan uświadomił mi bardzo mocno, że w każdym momencie mojego życia jest i działa, że zawsze ma dla mnie plan, że może posłużyć się zarówno moimi blaskami, jak i cieniami. Wiem, że będzie na nowo porządkował moje życie i codziennie na nowo zbawiał.
Ewa, 50 lat

Na kursie Historia Zbawienia Jezus zapewnił mnie, że moje życie jest jednym z rozdziałów Pisma Św., dzięki i mojemu życiu historia zbawienia trwa na całym świecie. Ale nade wszystko na kursie, Jezus zabrał lęk o przyszłość, a dał w zamian zapewnienie o tym, że przyszłością moją jest niebo i wieczny pobyt w Raju z Nim.
Małgosia, 44l.

Na tym kursie Bóg na nowo wlał w moje serce radość i pokój. Zapewnił mnie, że spełni obietnicę, którą mi dał. Dał też łaskę ufności, że nie muszę się bać o jutro, bo On jest ze mną. Bóg pokazał mi również, że był ze mną w każdym wydarzeniu mojego życia. Doświadczyłam Jego bezwarunkowej Miłości.
Chwała Panu!
Karolina, 24 lata

Na kursie Historia Zbawienia otrzymałam od Boga Stary Testament w „nowym” wydaniu. Chociaż Pismo Święte już dawno zostało przetłumaczone na języki narodowe, to dopiero ekipa (prowadzona przez Ducha Świętego) przetłumaczyła mi Stary Testament na mój język, język zrozumiały dla mnie. Bóg zapłać droga ekipo!
Bogu niech będzie chwała!
P.s. Już „nie boję się” Starego Testamentu. Hurra!
Urszula, 47 lat