10 Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy- 11.06.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – 10 Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy- 11.06.2017

W tygodniu wspominamy:

13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

Również 13 czerwca – Dzień Fatimski. O godz.. 18.00 Msza św. i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej po alejkach cmentarza. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

We czwartek, 15 czerwca , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30,  9.30,  11.30, 13.00. O godz. 17.00 Msza św. w kościele Zmartwychwstania Pańskiego a następnie  procesją wyruszymy  do kościoła św. Kazimierza. W uroczystości będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda .  Przy bramach wejściowych naszego cmentarza  będą dwa ołtarze: drugi i trzeci . Prosimy o przygotowanie ołtarzy ks. Marcina z Grupą Domowy Kościół .

Zachęcamy wszystkich Parafian do wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi.

Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich wiernych,  szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach. Dzieci które będą niosły poduszeczki i sypały kwiaty na procesji Bożego Ciała proszone są o przyjście do kościoła Wszystkich Świętych o godzinie 16.30

Od czwartku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory Eucharystyczne,   a we czwartek 22 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna i  błogosławieństwo kwiatów,  ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

W następną niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Zapisy u ks. Adama

W najbliższą sobotę zapraszamy na pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina, wyjazd o godz. 9, koszt  tylko 40 zł, wraz z obiadem.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 18 zapraszamy na Spotkania Biblijne, ostatnie przed wakacjami.