PIELGRZYMKA: ZIEMIA ŚWIĘTA – JORDANIA 2-10.12.2017r

Informacja pobrana z matkakosciola.pl – PIELGRZYMKA: ZIEMIA ŚWIĘTA – JORDANIA 2-10.12.2017r

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 20.30. Wylot o godz. 22.55.

2 DZIEŃ: GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA
Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 03.45. Przejazd do hotelu w Galilei. Zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kana Galilejska. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – JARDENIT
Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Jardenit – miejsce chrztu Chrystusa. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH
City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA
Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA
Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, a następnie pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: AIN KAREM
Przejazd do Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja . Nocleg.

9 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA
Wykwaterowanie z hotelu ok. godz. 01.30. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 05:20. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 08.20.

PROGRAM RAMOWY.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera:
przelot samolotem
opłaty lotniskowe
transfery autokarem
8 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe)
7 śniadań i 7 obiadokolacji
opiekę przewodnika
opiekę księdza
ubezpieczenie KL, NNW i choró przewlekłych
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu, opłat granicznych i innych opłat związanych z realizacją programu – 150USD/os. (płatne na miejscu)
posiłków i napojów na pokładzie samolotu
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny)
dopłaty do pokoju jednoosobowego (690PLN)
wydatków osobistych

UWAGA: Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!