Wieczór ze świętym Filipem

Informacja pobrana z chcejezusa – Wieczór ze świętym Filipem

Wczoraj mieliśmy przyjemność spotkać wspaniałego świętego!  W parafii MB Fatimskiej w Białymstoku odbyła się Msza Święta i modlitwa przy relikwiach św. Filipa Neri.

Podczas homilii i w trakcie prowadzonej modlitwy dane nam było lepiej poznać sylwetkę naszego patrona i zachwycić się tym w jaki sposób wskazuje na Chrystusa. Tego wieczoru za wstawiennictwem św. Filipa mogliśmy uprosić wielu łask. Dziękujemy ks. Piotrowi Woszczykowi za wygłoszone słowo i “przywiezienie” nam Filipa, a scholi Jezus Drogą za posługę muzyczną.
Aby dalej poznawać tego świętego, zapraszamy do przeczytania krótkiej anegdoty:

Krążyła plotka, że pewna zakonnica dokonuje niewiarogodnych cudów. Papież zlecił zbadanie tej sprawy św. Filipowi Neri. Po długiej podróży Święty dotarł wreszcie do odległego klasztoru i poprosił o widzenie z zakonnicą. Kiedy weszła do izby, ściągnął swe zabłocone buty i poprosił by je wyczyściła. Zakonnica fuknęła wyniośle i obróciła się na pięcie. Św. Filip założył buty i wrócił zdać sprawę papieżowi.
– Niech Wasza Świątobliwość nie wierzy tym plotkom – powiedział. – Gdzie nie ma pokory nie może być cudów.