Ogłoszenia Duszpasterskie 20170521

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170521

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 6 niedziela wielkanocna, rocznica Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00.

W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujących sie do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy.

Trwa kurs przedmałżeński (zaplanowanych zostało pięć niedzielnych spotkań, zawsze po Mszy św. o godz. 18.00). Dzisiaj Ks. prof. dr hab. Józef Zabielski, wygłosi w górnym kościele konferencję na temat: Zagadnienia moralne sakramentu małżeństwa. Zapraszamy do udziału. W następną niedzielę Pani mgr Bożena Tarasiewicz, Doradca Rodzinny i Mediator, wygłosi w dolnym kościele konferencję na temat: Naturalne planowanie rodziny.

Nabożeństwo majowe (ogólno parafialne) w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast dla młodzieży w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 19.30. Zapraszamy do udziału w kościele lub do odmawiania Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, gdy nie możemy być w kościele.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych (24.05).

Dzień modlitwy (24.05) za Kościół katolicki w Chinach.

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana (26.05).

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę (28.05).
r

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego (od piątku – 26 maja). Za udział w Nowennie można otrzymać odpust zupełny.

Dni o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące (poniedziałek, wtorek, środa przed Wniebowstąpieniem Pańskim).

Dzień Matki (26.05) Modlimy się za nasze Matki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce Kół Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach: 2-3 czerwca 2017 r. Koszt: 130 zł. (przejazd autokarem, nocleg i ubezpieczenie).

Ks. Wojciech zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd rowerowy Szlakiem Parku Narwiańskiego, tj.: Kruszewo (Zerwany Most), Śliwno (dwukrotna przeprawa przez Narew promem wodnym), zwiedzanie Waniewa (kościół parafialny), Konował (kościół parafialny, przy którym będzie ognisko). Niepełnoletni muszą posiadać pisemne pozwolenie rodziców. Zabieramy kamizelki odblaskowe, kiełbaski i coś do picia. Trasa liczy 60 km. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę 3 czerwca 2017 r. spod naszego kościoła o godz. 9.00.

Ks. Wojciech prosi o wpłacanie całej kwoty na pielgrzymkę: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia i Szwecja.

Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza i za ofiarowanych na Hospicjum dla Dzieci 1386 zł.

Nasi ministranci ze szkoły podstawowej: Julian Dobrzyński, Hubert Han i Jakub Ciołkiewicz zajęli wczoraj (19.05) pierwsze miejsce i zdobyli złote medale w Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy Liturgicznej. Przygotował ich do konkursu Marek Kawczyński. Gratulujemy naszym ministrantom i dziękujemy Markowi za ich przygotowanie do konkursu.

Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię (trwają prace wewnątrz budynku) i za ofiary do puszek na Hospicjum dla Dzieci.

Dziękujemy za zbierane plastikowe nakrętki i prosimy o następne.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)