Kurs Emaus przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

Informacja pobrana z chcejezusa – Kurs Emaus przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

Słowo Boże jest żywe i skuteczne ! – o tym mogło się przekonać 60-ciu uczestników Kursu Emaus, który odbył się w dniach 28-30.04 przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Był to czas łaski i nawiązywania relacji z Bożym Słowem. Oto kilka świadectw z tego czasu:

Jezus Słowo na Kursie Emaus spowodował moje wyciszenie się. Jestem spokojniejszy. Bardziej zacząłem żyć Słowem Bożym. Poczułem dużą chęć do czytania Słowa Bożego. Kurs Emaus jest moim dużym wewnętrznym przeżyciem. Dziękuję Panu Bogu, że mogłem w nim uczestniczyć. Chwała Panu.
Sławomir, lat 54

Jezus Słowo na tym Kursie pokazał, że to On oświeca mi drogę, kiełkuje we mnie, jest miodem na moją gorycz. To w Jego Słowie mogę odnaleźć prawdę i radość. Rozpalił we mnie pragnienie bliższego i częstszego obcowania ze Słowem Bożym. Chwała Panu!
Emilia, 27 lat

Jezus Słowo na tym Kursie pokazał mi drogę, którą codziennie przechodzę, lecz aby ta droga miała sens muszę iść z Nim i Jego Słowem. Jezus Słowo pokazał mi jak cudowne w skutkach jest przebywanie ze Słowem. Doświadczyłem tego, że te Słowo może zapełnić każdą pustkę w moim życiu. Uświadomił mi, że warto przy Nim trwać w Jego Słowie. Chwała Panu.
Marcin, 20 lat

Jezus Słowo – pokazał mi na Kursie Emaus to co powinno być w moim życiu najważniejsze. Pokazał mi prawdziwą wartość Bożego Słowa – z którym spotykam się każdego dnia. Jezus Słowo pokazał mi czym tak naprawdę jest i czym może być Słowo Boże, jaka w nim jest wielka moc, jak mam to Słowo przeżywać, jak z nim iść drogą do zbawienia. Jak tym Słowem dzielić się z innymi. Jak wprowadzać w czyn Słowa Ewangelii.
Adam, 56 lat

Jezus Słowo na tym Kursie pokazał mi wielką wartość i moc Słowa Bożego. Dał mi do ręki skuteczną broń na każdy smutek, zwątpienie. Jezus Słowo wyszedł do mnie z ogromną czułością i zaprosił mnie do jej przyjęcia, Chwała mu za to! Jezus Słowo sprawił, że zaprzyjaźniłam się z moim Pismem Świętym, zachwycił mnie na nowo sobą i zaprosił mnie do wspólnej drogi razem z Jego Słowem.
Michaela, 21 lat

Jezus Słowo na Kursie „Emaus” uświadomił mi jak Słowo Boga jest wielką mocą. Muszę Bogu zaufać do końca otworzyć swoje nieraz zbolałe serce na Jego Miłość. Może nie jestem, aż taka radosna w sercu, ale doświadczyłam i czułam Jezusa w czasie Eucharystii. Chwałą Ci Jezu za Twoje Słowo. Bądź błogosławione Jezu Słowo.
Halina, 58 lat