III Niedziela Wielkanocna A 30.04.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – III Niedziela Wielkanocna A 30.04.2017

W tym tygodniu wspominamy:

1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Ludzi Pracy. Modlimy się w tym dniu za ludzi pracy.

2 maja – wspomnienie św. Anastazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30, 11.30,  i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

4 maja – wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

6 maja – wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy,  do udziału w Nabożeństwach Majowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu wypada : -Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIV pielgrzymka wyruszy
z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę 6 maja  o  godz.  8.00. Przy naszym kościele dołączamy do pielgrzymki ok. godz. 8.45. Z naszą parafią  wyruszy ks. Adam. Zapisy organizowane są na trasie pielgrzymki.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

W sobotę 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 w 100 rocznicę objawień Fatimskich w naszej parafii organizujemy procesję Fatimską ulicami parafii. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy.

W następną  niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszej parafii rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie. Zapisy w trakcie spotkania.

Spotkania PRZED i Komunią św. we czwartek o godz. 18.30 i sobotę o 9.00

Prosimy o obecność obojga rodziców.

W dniach 8.05(poniedziałek), 10.05(środa) po mszy św. o godz. 18.00 odbędą się próby przed bierzmowaniem. 10.05 w środę o godz. 17.00 spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem a po próbie sprzątanie Kościoła. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy zgłosili się do sprzątania. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 11.05(czwartek) o godz. 18.00 Sakramentu udzieli ks. Bp Henryk Ciereszko.