Ogłoszenia Duszpasterskie 20170430

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170430

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 3 niedziela wielkanocna.

W sobotę (29.04) odwiedził nasz kościół Arcybiskup Tadeusz Wojda, nowy Metropolita Białostocki, modlił się w naszej świątyni, spotkał sie z nami księżmi. Mówił, że kościół jest piękny, pozdrowił serdecznie całą nasza parafię.

Od następnej niedzieli w naszym kościele rozpoczyna się kurs przedmałżeński (zaplanowanych zostało pięć niedzielnych spotkań, zawsze po Mszy św. o godz. 18.00). Zapraszamy do udziału.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

W następną niedzielę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz.17.00. Spotkanie w naszym kościele.

Nabożeństwo majowe (ogólno parafialne) w naszym kościele po Mszy św. o godz. natomiast dla młodzieży w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 19.30.
Początek nabożeństwa dla młodzieży już w najbliższy poniedziałek.
Zapraszamy do udziału w kościele lub do odmawiania Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, gdy nie możemy być w kościele.

Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła (2.05).

Uroczystość NMP, Królowej Polski, we środę (3.05). W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny. Zapraszamy do udziału.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2.05). Wywieśmy nasze flagi narodowe, także niech pozostaną na dzień 3 maja.

Wspomnienie św. Floriana, Męczennika (4.05).

Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba (6.05).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe razem z majowym.

Nabożeństwo w pierwszy piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

W dniu 3 maja:
III bieg O puchar Księdza Proboszcza naszej parafii organizowany przez Ks. Wojciecha.
Rozpoczęcie biegu o godz. 15.00 przed naszym kościołem.
Na mecie przed kościołem – puchary i niespodzianki.

Różańcowa papieska intencja ewangelizacyjna na maj 2017: Za chrześcijan Afryki, aby dawali świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju na wzór Jezusa Miłosiernego

Od piątku trwają w naszej szkole (dzisiaj kończą się) rekolekcje Emaus dla grupy formacyjnej: Przyjaciele Oblubieńca zorganizowane przez Ks. Wojciecha.

Pod przewodnictwem Ks. Michała około 40 osób rozpoczęło 33 dniowe ćwiczenia duchowne jako przygotowanie do Aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję na podstawie nauczania francuskiego księdza św. Ludwika Marii Grignion de Monfort. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest nasz parafianin Pan Czesław Rudziński. Cieszę sie z tego i dziękuję.

Zachęcamy do udziału w nieustannej Modlitwie Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie jako:
indywidualne odmawianie różańca
-> przez wybraną 1 godzinę,
-> w wybranym 1 dniu miesiąca,
-> przez najbliższy rok.
W naszej Archidiecezji Białostockiej ta nieustanna modlitwa rozpocznie się 1 maja 2017 r.
Do udziału w nieustannej modlitwie potrzeba 700 osób.
Informacje dotyczące wolnych godzin (w wybranym dniu miesiąca) można uzyskać u:

Pani Moniki – 601 503 395;

Pani Joanny – 606 980 520;

Pani Ewy – 606 125 575;

Pani Lidii – 668 040 083.
Plakat w przedsionku naszego kościoła.

Dziękuję za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię i za dziejsze do puszek na pomoc poszkodowanym w wojnie na terenie Syrii.

W następną niedzielę ofiary na tacę na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

Dzisiaj o godz. 17.00 przed naszym kościołem zapowiadany koncert harcerzy z Płocka (w razie deszczu – w dolnym kościele).

We środę (3.05) po Mszy św. o godz. 12.30 w naszym kościele koncert pieśni polskiej w wykonaniu Pani prof Anny Jeremus- Lewandowskiej, gra na organach Pan Sylwester Trojanowski. Zapraszamy.

We środę (3.05) po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele prezentacja multimedialna Marka Kawczyńskiego: Konstytucja 3 Maja oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy.

Fundacja MISERICORDIA zakłada Szkołę Podstawową im. św. Faustyny Kowalskiej dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Trwa rekrutacja. Zainteresowane osoby znajdą wszystkie informacje w ulotkach w przedsionku kościoła. Jeśli ktoś chce wspomóc szkołę finansowo, to może wpłacić dowolną kwotę w formie darowizny. Numer konta na ulotkach.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)