Ogłoszenia Duszpasterskie 20170423

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170423

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i zakończenie oktawy wielkanocnej.

W dzisiejszą niedzielę Abp Edward Ozorowski, Administrator Apostolski Archidiecezji Białostockiej, odprawi o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Mszę św. w 25 rocznicę powstania Archidiecezji Białostockiej i Białostockiej Metropolii Kościelnej. Na tę Mszę św. przybędą piesze pielgrzymki z białostockich parafii.
O godz. 13.00 wyruszy pielgrzymka z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Starosielcaeh.
Około godz. 14.00 możemy dołączyć się do tej pielgrzmki na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła Ił z Aleją Konstytucji 3 Maja, czyli w pobliżu naszego kościoła. Naszej grupie pielgrzymkowej przewodniczy Ks. Michał Kalinin. Zapraszamy.

Dzisiaj początek Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną w następna niedzielę.

Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku (24.04).

Święto św. Marka, Ewangelisty (25.04).

Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. Głównego Patrona Polski (26.04).

Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy (29.04).

Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowe (29.04).
Nasz kościół został zbudowany między innymi dla uczczenia błogosławionych księży męczenników roztrzelanych przez Niemców w Berezweczu (województwo wileńskie): Mieczysława Bohatkiewicza, Władysława Maćkowiaka i Stanisława Pyrtka.

W sobotę (29.04) przypada 38 rocznica świeceń biskupich Abp. Edwarda Ozorowskiego, Administratora Archidiecezji Białostockiej. Modlimy się tego dnia za Księdza Arcybiskupa.

Jest czasopismo: Miłujcie się, zachęcamy do lektury.

Jest propozycja 33 dniowych ćwiczeń duchownych jako przygotowanie do Aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję na podstawie nauczania francuskiego księdza św. Ludwika Marii Grignion de Monfort (1673-1716). Tę kwestię wyjaśni krótko ks. Michał Kalinin.

Ks. Wojciech organizuje III bieg o puchar Księdza Proboszcza naszej parafii. Rozpoczęcie biegu we środę 3 maja o godz. 15.00 przed naszym kościołem. Zawodnicy wystartują w trzech grupach:
Grupa – szkoła podstawowa: klasy (1-4) – dystans ok. 400 m
Grupa — szkoła podstawowa: klasy (5-6) dystans ok. 400 m
Grupa – gimnazjum: klasy (1-3) – dystans ok. 800 m
Grupa — bieg otwarty — dystans ok. 1200 m.
Grupa — bieg rodzinny — dystans ok. 100 m.
Zapisy udziału w biegu u ks. Wojciecha oraz nauczycieli wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 45 i Gimnazjum nr 17.
Zachęcamy wszystkich do udziału w tym biegu.
Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców.
Na mecie przed kościołem będą czekały puchary i niespodzianki.

Biuro Radia Maryja w parafii św. Rocha w Białymstoku organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową młodzieży na Jasną Górę w sobotę 6 maja 2017 r. Pielgrzymka częściowo sponsorowana, wyjazd spod kościoła św. Rocha w Białymstoku, zapisy u naszej parafianki Pani Janiny Świerzbińskiej – tel 536600357. Zapraszamy.

Dzisiaj imieniny Ks. Wojciecha Rogowskiego. Składamy mu życzenia i modlimy się w Jego intencji.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię, za ofiary składane na koncie parafii, za wszelką życzliwość. Dziękuję za ofiary składane na ławki. Są prowadzone prace wewnątrz plebanii: szpachlowanie i malowanie poddasza, wykonywanie łazienek; wykonano projekt wewn. instalacji gazowej wraz z doprowadzeniem instalacji gazowej do budynku plebanii. Są prowadzone także prace projektowe stylizowanych ławek do naszego kościoła.

W następną niedzielę 30 kwietnia, na placu przed kościołem, o godz. 17.00 – Koncert Finałowy XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Wystąpi Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milkę. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Życzymy dobrego tygodnia.

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)