OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16.04.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16.04.2017r.)


1.     Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie naszym parafianom i gościom: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2.     Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

3.     Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

4.     W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu odpowiadając na apel Papieża Franciszka w kościołach w Polsce będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz narodu syryjskiego.

5.     Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego Kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Za sprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego, oraz za czynny udział w liturgii minionych dni. Bóg zapłać!

6.     KŻR naszej Parafii złożyły na budowę kościoła ofiarę w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać!

7.     Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Edycja Świętego Pawła i Fundusz Białystok Ojcu Świętemu zapraszają rodziców, nauczycieli, wychowawców, starszą młodzież i innych zainteresowanych na sympozjum „Magia – cała prawda”, które odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. o godz.14.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A. Wstęp wolny.