Ogłoszenia Duszpasterskie 20170416

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170416

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. U nas uroczystość tytułu kościoła, czyli odpustowa. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma tylko Mszy św. o godz. 8.00.

Prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia. Sw. Jan Chryzostom mówił: “święcimy to święto największe i najsławniejsze, w którym Pan powstał z martwych, święcimy je w radości i pobożności. Pan bowiem z martwych wskrzesił z sobą świat cały, rozerwał więzy śmierci”. Niech więc Zmartwychwstały Chrystus i wielkanocne przeżywanie Jego zwycięstwa nad śmiercią, umacnia ufność w ogrom Bożego Miłosierdzia, niosąc radość i pokój. Życzymy też Bożego pokoju, zdrowia i pomyślności oraz tego, aby nasze rodziny były silne obecnością wśród nas Zmartwychwstałego Pana. W roku św. Brata Alberta Chmielowskiego, Apostoła ubogich, życzmy sobie na wzajem, żebyśmy za jego przykładem byli wobec naszych bliźnich dobrzy jak chleb.

Ojciec Święty Franciszek mianował 25.03.2017 r. nowego arcybiskupa metropolitę białostockiego, Ks. dr. Tadeusza Wojdę ze Zgromadzenia Księży Pallotynów.

Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Jutro drugi dzień Wielkanocny – porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę – na KUL.

W następną niedzielę (Przewodnią) Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się też w następną niedzielę Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszek – na Caritas Archidiecezjalną.

W następną niedzielę Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, odprawi o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Mszę św. w 25. rocznicę powstania Archidiecezji i Metropolii Białostockiej. Na tę Mszę św. przybędą pielgrzymki piesze z białostockich parafii. O godz. 13.00 wyruszy pielgrzymka z kościoła Przemienia Pańskiego w Starosielcach. Około godz. 14.00 możemy przyłączyć sie do tej pielgrzymki przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Konstytucji 3 Maja, czyli w pobliżu naszego kościoła.

Dziękuję za ofiarowanych na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu 2050 zł. Wydaliśmy całą kwotę na kwiaty do kościoła oraz za produkty żywnościowe i słodycze (ze szkoły im. Jana Pawła II ofiarowano 500 kg. Produktów – najwięcej), z których przygotowano 43 potrójnych paczek.

Jestem wdzięczny ministrantom (szczególnie Markowi Kawczyńskeimu), chórowi z Panem Sylwestrem, scholi, Panu Darkowi – zakrystianowi, naszym Księżom, białej procesji i Wam, Kochani, za czynny i liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczmy na naszą plebanię, spłacamy kredyt, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)