Niedziela Palmowa A 9.04.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Palmowa A 9.04.2017

Dzisiaj zakończyliśmy akcję Caritas tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Za wszystkie ofiary złożone do koszyczka serdecznie dziękujemy, przeznaczymy je na pomoc ludziom biednym,  potrzebującym  i chorym.

Przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy , że w dniu dzisiejszym o godz.. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa z  naszego  kościoła do kościoła  Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy.

W wielki poniedziałek, wtorek i środę   możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św. i wieczorem już od godz. 17.30

W Wielki Czwartek. o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej wszyscy kapłani z całej Archidiecezji pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego,  będą sprawować Mszę św. Krzyżma Świętego, w czasie której zostaną poświęcone Oleje Święte. W tej uroczystej Mszy św. biorą również udział wszyscy ministranci z całej naszej Archidiecezji.

W naszym kościele Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu  Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do północy. Adorują poszczególne grupy:  od godz. 20.00 – KŻR, od 21.00  – RRN, od 22.00 Odnowa w Duchu św., od 23.00  – młodzież i DK

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św.. O godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna , o 14.30 Droga Krzyżowa  i koronka do Miłosierdzia Bożego a nabożeństwo adoracji Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie trwała adoracja do północy (adorują poszczególne grupy od godz. 20.00 – KŻR, od 21.00 – Odnowa w Duchu św., od 22.00 – chór parafialny i  RRN, od 23 .00 – młodzież i DK .

Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.

W Wielką Sobotę , o godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna, Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. zostanie wznowiona adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, która będzie trwała całą noc, aż do Rezurekcji. Adorują od godz. 20.00- chór parafialny i RRN ,  od 21.00  –Odnowa w Duchu św. , od 22.00 – młodzież i DK , od północy do 6 rano KŻR

W Wielką Sobotę na Mszę św. przynosimy świece, zaopatrzone w osłonki  w celu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

W zakrystii do nabycia świece paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł , dochód przeznaczony jest pomoc dla potrzebującym.

W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny, co  pół godziny  od 10.00 do 12.00 godz.  , i  o każdej pełnej godzinie  począwszy od 12.00  do 17.00.

W Wielką Sobotę zgodnie z naszą polską tradycją zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .

Wszystkich parafian zachęcamy, aby znaleźli chwilę czasu w tych dniach i przyszli adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 z rana Msza rezurekcyjna z  procesją  po alejkach cmentarza . Prosimy wszystkich do czynnego udziału w tej procesji, szczególnie dzieci, a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Chętne osoby do procesji proszę  zgłaszać do ks. Sławka.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.30, 11.30 . Nie będzie Mszy św.  o godz. 13.00 i 18.00.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym

W wtorek tradycyjne o godz. 9.30 Msza św. w intencji zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.

Decyzją konferencji Episkopatu Polski na wielokrotny apel Papieża Franciszka o pomoc cierpiącym mieszkańcom Syrii w niedziele Miłosierdzia 23 kwietnia  odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu.