Ogłoszenia Duszpasterskie 20170409

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170409

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcamy palmy podczas wszystkich Mszy św. We Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm, następnie procesja wokół pomnika Jezusa Miłosiernego. Dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży

Dzisiaj Droga Krzyżowa dla obu parafii od kościoła pw. Wszystkich Świętych do naszego kościoła. Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiadamy podczas Mszy św. porannych i podczas wieczornej Mszy św. (od godz. 17.30). W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiadamy na godzinę przed nabożeństwem (także po nabożeństwach) oraz podczas święcenia pokarmów.

W Wielki Czwartek w archikatedrze o godz. 9.00 Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów świętych i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.
Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tej Mszy św., także ministrantów, oazę i schole.
Po tej Mszy w Seminarium Duchownym spotkanie ministrantów.

W naszym kościele w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
Liturgii przewodniczy Ks. Adam.

Liturgia Wielkiego Piątku w naszym kościele o godz. 18.00.
Liturgii przewodniczy Ks. Michał.
Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego – na Boży Grób w Jerozolimie.
W Wielki Piątek obowiązuje post. Początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszym kościele Jutrznia o godz. 9.00.
Zapraszamy dorosłych i młodzież.

W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy od godz. 10.00 – co pół godziny.
Będzie możliwość spowiedzi.

Wielkiej Soboty w naszym kościele o godz. 19.00.
Liturgii przewodniczy
Ks. Wojciech.
Przyjdźmy do kościoła ze świecami (odnowienie przyrzeczeń
chrzcielnych) i naczyniami na wodę święconą. Świece niech mają profitki
zabezpieczające przed zabrudzeniem posadzki woskiem.

W niedzielę wielkanocną (16 kwietnia) rezurekcja z procesją do Pomnika Jezusa Miłosiernego o godz. 6.00.
Liturgii przewodniczy Ks. Proboszcz.
Porządek Mszy św. niedzielny.
Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – kancelaria nieczynna.

Prosimy jeszcze dzisiaj o ofiarowanie słodyczy i produktów żywnościowych na paczki świąteczne i o ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego. Dziękuję za ofiarowane już dary na paczki oraz za ofiary na kwiaty (1830 zł.) – ofiary indywidualne, Koła Żywego Różańca, Odnowa w Duchu Świętym, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Przyjaciele Oblubieńca. Zamówiliśmy kwiaty w hurtowni.

Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz ich rodziców.

Dzisiaj modlitewne spotkania do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą o godz. 17.00.

Przed świętami wielkanocnymi chcemy odwiedzić chorych i osoby starsze ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy o zgłaszanie tych osób.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących -16 kwietnia 2017 (niedziela) – godz. 8.00. Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku ul. Kościelna 3. Organizatorzy: Fundacja Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. Uczestniczy śniadania są też zaproszeni na Rezurekcję do Katedry o godz. 6.00.

Dzień Pamięci (modlitewnej) Ofiar Zbrodni Katyńskiej (Wielki Czwartek – 13.04).

Paczki świąteczne będą wydawane w Wielki Czwartek (13.04) w dolnym kościele od godz. 17.00 do 17.30.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz plebanii. W poniedziałek mamy spotkanie z projektantem kotłowni gazowej na plebanii. Dziękuję Panom: Bogdanowi, Darkowi, Stanisławowi i Adamowi za przywiezienie w sobotę materiałów budowlanych na plebanię. Chcemy w tym roku zamieszkać na plebanii.

Po Wielkanocy rozpoczną się prace projektowe nowych ławek do naszego kościoła. Powinny one odpowiadać stylowi wnętrza naszej świątyni. Projekt ławek zostanie przedstawiony do zatwierdzenia przez Komisję Artystyczną naszej Archidiecezji. Potem będzie można przystąpić do jego realizacji. Planujemy wykonać kilka prototypowych ławek dębowych. Jeżeli będą odpowiadać naszym parafianom, będziemy je sukcesywnie wykonywać. Dlatego też przeznaczmy ofiary na tacę w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę na wyposażenie naszego kościoła w nowe stylowe ławki.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)