Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 2017-04-09

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 2017-04-09

• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, zwłaszcza w dniach Triduum Paschalnego.
  • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  • W Wielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary zebrane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański. Obowiązuje ścisły post. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  • W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od godz. 10.00 do 17.00. Zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Przynosimy świece. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbędzie się Procesja Rezurekcyjna. Msza Wigilii Paschalnej jest Mszą Niedzieli Zmartwychwstania. Nie ma zatem obowiązku powtórnego uczestnictwa we Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną.
  • W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
  • W Wielki Czwartek i Wielki Piątek Adoracja do godz. 23.00. Grupy modlitewne zapraszają na wspólną adorację o godz. 21.00, a młodzież o godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kaplica będzie otwarta od godz. 8.00. W tych dniach zapraszamy na wspólną Jutrznię o godz. 9.00.
  • Jutro odbędą się odwiedziny chorych. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
  • W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się w naszej parafii Rekolekcje „ostatniej szansy” prowadzone przez Ks. Łukasza. Msza św. z możliwością spowiedzi codziennie o godz. 19.30.
  • Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania żywności dla ubogich rodzin.
  • Dziękujemy osobom, które w czasie rekolekcji zaangażowali się w prace porządkowe na placu kościelnym.
  • Przed kaplicą można jeszcze nabyć świece paschaliki. Można je wykorzystać w czasie Wigilii Paschalnej.

Komunikaty Kurii:

• Uroczysta Msza Święta Krzyżma pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, w czasie której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia i poświęcone zostaną Oleje święte, będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej.
  • Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, serdecznie zapraszają wszystkie osoby ubogie, samotne, starsze oraz rodziny wielodzietne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się dnia 16 kwietnia o godz. 8.00 w budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3.