V Niedziela Wielkiego Postu A 2.04.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Wielkiego Postu A 2.04.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

 

Dzisiaj  rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. Msze św. w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym.  W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 .

W tym tygodniu wypadają:

Pierwszy  czwartek miesiąca dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne

Pierwszy  piątek miesiąca Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa  po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 11.30. Gromadzimy się na placu przed kościołem.

Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przynosimy tzw. „jałmużnę wielkopostną” w kopertach i składamy do koszyczka umieszczonego na stoliku za ławkami, który będzie niesiony w procesji z darami, jako dar naszego serca, aby w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym i chorym.

W Niedzielę Palmową, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Za tydzień o godz. 15.00 z naszego kościoła  rozpocznie się Droga Krzyżowa , która przejdzie ulicami i  zakończy się w  kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w  godzinach otwarcia,  można zapisywać naszych chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej . Kapłani odwiedzą chorych w piątek 7 kwietnia w godz. od 10.00 i od 15.00.

Dzisiaj o godz. 13.05 w TVP1 odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu. Zachęcamy do obejrzenia.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

Osoby, które chciałyby przynieść kwiaty do sypania na procesję rezurekcyjną prosimy o przekazanie ich panu kościelnemu.

W zakrystii do nabycia paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł .

W następną niedzielę 9.04 spotkanie młodzieży klas 3 gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania o godz. 17.00