XII Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM! – 24 i 25 marca

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – XII Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM! – 24 i 25 marca

Białostocka Caritas po raz dwunasty weźmie udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka odbędzie się w dniach 24 i 25 marca 2017 roku (piątek w godzinach 12:00 – 20:00, sobota w godzinach 10:00 – 20:00) w ponad 50 sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lewiatan na terenie Białegostoku i okolic. W akcji weźmie udział około pół tysiąca wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

„Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami” – mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Tak, Pomagam.

Większość produktów trafi do Centrum Pomocy „Samarytanin”, gdzie będzie rozdzielana pakietami (A1 dla osoby samotnej, A2 dla rodziny dwuosobowej, A3 rodzinie trzyosobowej, B1 dla osób bezdomnych, a także pakiet C1, C2 – dla dzieci, m.in. słodycze). „Samarytanin” każdego miesiąca wydaje ponad pół tysiąca paczek żywnościowych. Otrzymują je osoby samotne, matki samotnie wychowujące dziecko, rodziny, które nie mają dochodów, bezdomni i osoby pozostające na bardzo niskich  rentach, emeryturach czy korzystające z zasiłków.

„Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi – jest to ważny dar serca, dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. Najubożsi nas potrzebują, dlatego zwracam się z prośbą o tą podstawową pomoc, by inni mogli mieć odrobinę spokojniejsze jutro – bo są i tacy, którzy nie mają czym nakarmić swoich dzieci i siebie” – apeluje ks. Grzegorz Boraczewski, dyrektor Centrum Pomocy „Samarytanin”.