Sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) 2016/2017

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – Sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) 2016/2017

8 lutego 2017 r. zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Na podstawie danych z Urzędu Skarbowego na terenie parafii mieszka ponad 12 tys. osób. W czasie tych odwiedzin przyjęły nas 2572 rodziny, co daje w sumie 6687 osób. Należy do tego dodać ponad 300 osób mieszkających za granicą, bądź studiujących w innych miastach. Ogólna liczba deklarujących się parafian wynosi niewiele ponad 7 tysięcy.

Zadajemy sobie jednak pytanie, kim są ci, którzy mieszkają na terenie naszej parafii i nie przyjmują księdza po kolędzie, a jest ich ponad 5 tys. osób. Na pewno znaczna część z nich są to wyznawcy prawosławia, niewielka ilość to świadkowie Jehowy, a także osoby niewierzące. Jest jednak również jakaś część katolików niedeklarujących  się jako katolicy. W ten sposób, wykazując swoją obojętność, nie mają potrzeby, aby ksiądz poświęcił mieszkanie czy porozmawiał. Mają w tym czasie wiele innych ważnych spraw do załatwienia, aby nie przyjąć księdza po kolędzie. Pamiętajmy jednak, że to nie ksiądz puka do waszych drzwi, ale sam Chrystus. Nie miejmy potem żalu i pretensji, że ksiądz nie chce wystawić w kancelarii zaświadczenia, czy przewodniczyć w czasie pogrzebu katolickiego.

Tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą serdeczność, otwartość, gościnność, szczerość i życzliwość, jak również za wszystkie ofiary złożone na potrzeby kościoła i księdzu osobiście. Po kolędzie przyjęły 2572 rodziny, a więc o 45 rodzin więcej niż w roku ubiegłym. Na potrzeby kościoła złożyły ofiarę 1622 rodziny.

Jeszcze raz wszystkim parafianom serdecznie dziękujemy i otaczamy Was naszą pamięcią modlitewną. Prosimy, abyście Wy także modlili się za swoich kapłanów.

Szczęść Boże!
Wasi duszpasterze