II Niedziela Wielkiego Postu A 12.03.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Wielkiego Postu A 12.03.2017

Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.

13 marca przypada IV rocznica wyboru Papież Franciszka. W tym dniu szczególnie módlmy się za Ojca Świętego.

18 marca dzień Imienin JE Ks. Arcybiskupa prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego. MSZA ŚWIĘTA w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana w sobotę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę, w środę  i sobotę o godz. 17.30.

„Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Trwa akcja „Caritas” tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek,  które następnie przyniesiemy w kopertach do kościoła w Niedzielę Palmową,  jako dar naszego serca, by w ten sposób przyjść z pomocą biednym, chorym i potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Skarbonki można wziąć ze stolika za ławkami.

Obecnie w naszym kościele  wymieniamy  rozdzielnicę prądową, gdyż nie spełnia już zalecanych wymogów.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 i Drodze Krzyżowej spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.

W dn. 24-26.03 odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Księżynie. Zachęcamy do wzięcia udziału. Karty zgłoszeniowe są w zakrystii i w kancelarii.

Przez okres Wielkiego  Postu i okres wielkanocny gościmy w naszej parafii  dk. Jakuba Targońskiego  alumna VI roku AWSD w Białymstoku, który  odbywa praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Życzymy mu wielu łask Bożych oraz sukcesów w pracy duszpasterskiej.