OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(12.03.2017r.)

1.     Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, zaś w środy i niedziele o godz.16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.

2.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest „niedzielą Ad Gentes”. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3.     W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4.     Trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.

5.     Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku na ul. Dobrej 1a, zaprasza do placówki dzieci, od 2,5 do 6 lat, których rodzice pragną wychowywać w oparciu o zasady chrześcijańskie. Rekrutacja trwa cały rok.

6.     18 marca, dzień imienin Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego, zaś 17 marca imieniny Ks. Zbigniewa Gwiazdowskiego. Solenizantów polecajmy w modlitwie.

7.     W przyszłą niedziele we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej.

8.     Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

9.     Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 12 – 19 kwietnia br. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 21.03.2017 o godz. 17:00 /wtorek/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawne Berlinga). Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów: Ireny Stankiewicz – Prezes stowarzyszenia – telefon: 695629678; Ewa Tyburczy – Skarbnik  stowarzyszenia – telefon: 603294028.