Ogłoszenia Duszpasterskie 20170226

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170226

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj ósma niedziela zwykła.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 modlitwa różańcowa jako przebłaganie Boga za bluźnierczy spektakl teatralny Klątwa wystawiany w Warszawie.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1 marca rozpoczyna się Wielki Post. Środa Popielcowa – obowiązuje wstrzemięźliwość i post, poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00,16.30 i 18.00. Kancelaria tego dnia nieczynna.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30, we środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 17.30, dla ogółu parafian w piątki o godz. 17.15 (przygotowują ją KŻR), także w piątki dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00.

Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, czyli Archidiecezji Białostockiej, Diecezji Drohiczyńskiej i Łomżyńskiej (4.03). Główna Msza św. w kościele pw. św. Kazimierza o godz. 18.00.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

Od Środy Popielcowej (czwartek, piątek i sobota) dni modlitwy o ducha pokuty.

We środę (1.03) Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych poległych w obronie Ojczyzny o jej niepodległość. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Katechezy dla dorosłych: Pasja według św. Jana w Białymstoku (ul. Warszawska 50) we wtorki 7, 14, 21 i 28 marca oraz 4 kwietnia 2017 w godz. 19.00-21.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Prowadzą katechezy: Ks. dr Bogdan Skłodowski i Pani dr Elżbieta Młyńska.

W następną niedzielę (5.03) po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec dla KŻR i wszystkich chętnych, a po Mszy św. o godz. 18.00 Gorzkie Żale wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.

W ubiegłą niedzielę ofiarowaliśmy na Białostockie Seminarium Duchowne 5707,65 zł. Dziękujemy. W następną niedzielę ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku (ul. Transportowa 2) proponuje od września 2017 r. program: Szkoła za 1 zł. Informacje na s. www raz na ulotkach w przedsionku kościoła.

W niedzielę (5.03) w archikatedrze białostockiej o godz. 15.00 konferencja Ks. Adama Siegieniewicza na temat: Rodzina ostatni bastion. Czy jesteś gotów? Mamy zaproszenie do udziału.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)