VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lutego 2017 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lutego 2017 r.

1/ Dziś gościmy w naszej parafii studentki Białostockiego Uniwersytetu Medycznego, które jako wolontariuszki opowiedzą nam w formie prezentacji po Mszy św. o godz. 11.30 o kulturze i zwyczajach panujących w Tanzanii, ale także o problemach z jakimi borykają się tamtejsze szpitale: brak podstawowego sprzętu i wyposażenia, a także niedobór personelu. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na fundację AfricaMed.

2/ Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów na plebanii.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na plebanii.

4/ Bóg zapłać dzieciom i młodzieży ze wspólnoty Ruch Światło – Życie za sprzątnięcie kościoła. Zapraszamy chętne osoby do tej posługi w najbliższą sobotę.

5/ Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Początek 28 lutego o godz. 18.00. Informacje na plakacie.

6/ 1 marca Środa Popielcowa. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów              o godz. 8.00 i 18.00.W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.

7/ W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00; w pierwszy czwartek i w pierwszą sobotę nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.

8/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 i w środy po Mszy św. o godz. 18.00; Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i w soboty dla dzieci o godz. 17.30. Zapraszamy.

9/ W dniach od 10 – 12 marca odbędzie się wyjazd rekolekcyjny młodzieży gimnazjalnej i oazowej do Turośni Kościelnej. Zapisy i potrzebne zgody u ks. Rafała.

10/ Po raz kolejny organizujemy akcję rozliczeń PIT. Od dziś można w zakrystii składać dokumenty. Prosimy o pozostawienie wraz z nimi kartki z numerem telefonu. Rozliczenia wykonywane będą nieodpłatnie przez wykwalifikowane osoby.

11/ Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Krzysztofa 27 lutego o godz. 18.00.

12/ W przyszłą niedzielę taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.