VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2017 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2017 r.

1/ Dziś ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku.

2/ Jutro o godz. 11.00 w sali na plebanii organizatorzy akcji „Warto być zdrowym” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, nadciśnienia, kręgosłupa, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3/ Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Początek 28 lutego o godz. 18.00. Informacje na plakacie i ulotkach.

4/ W przyszłą sobotę Karnawałowy Bal Parafialny w Domu Gościnnym „LECH”. Rozpoczęcie Balu o godz. 18.00 Mszą św. w naszym kościele.

5/ W następną niedzielę 26 lutego o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów na plebanii.

6/ Za tydzień w niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej po Mszy św. o godz. 18.00

7/ 26 lutego będziemy gościć w naszej parafii dwie studentki Białostockiego Uniwersytetu Medycznego, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami z pobytu w Tanzanii. Wolontariuszki wyjechały na misję w ramach projektu AfricaMed fundacji „Czyńmy dobro” założonej przez ks. Orione, która ma na celu wspieranie placówek medycznych w Kenii i Tanzanii. Opowiedzą one w formie prezentacji po Mszy św. o godz. 11.30 o kulturze i zwyczajach panujących w Tanzanii, ale także o problemach z jakimi borykają się tamtejsze szpitale: brak podstawowego sprzętu i wyposażenia, a także niedobór personelu. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na fundację AfricaMed. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

8/ W dniach od 10 – 12 marca odbędzie się wyjazd rekolekcyjny młodzieży gimnazjalnej i oazowej do Turośni Kościelnej. Zapisy i potrzebne zgody u ks. Rafała.

9/ Dziękuję Wspólnocie Domowy Kościół za sprzątnięcie w dniu wczorajszym świątyni i za zakupienie i ofiarowanie 16 krzeseł do sali na plebanii. Bóg zapłać.

10/ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zdzisław Bach. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.