OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2017r.)


<!–[if !mso]>st1:*{behavior:url(#ieooui) } <![endif]–>

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

(19.02.2017r.)

1.     Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2.     W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3.     W przyszła niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

4.     Zapraszamy na otwarcie wystawy Węgierskie inspiracje – sanktuarium Mariapócs. Wystawa jest jedną z imprez roku kultury węgierskiej 2016/2017. Prace różnych artystów przedstawiają „węgierską Jasną Górę” – Mariapocs, jej fenomen w węgierskiej świadomości. Wykład wygłosi Marek Zalewski z Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Wernisaż 24 lutego 2017 r., o godz. 11.00, w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, przy ul. Warszawskiej 48. Wstęp wolny.

5.     W tym tygodniu patronujE nam:

·        23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.