VI Niedziela Zwykła A 12.02.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VI Niedziela Zwykła A 12.02.2017

W tygodniu wspominamy:

14 lutego – wspomnienie św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.

15 lutego – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Prezbitera.

UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI, będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w środę, 15 lutego br., o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

W następną niedziele, 19 lutego, taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

W minionym tygodniu  zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W tym czasie odwiedziliśmy 1563 rodzin  o 34 rodzin więcej niż w ubiegłym roku. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie, odbywała się ona z wielką godnością i w należycie przygotowanym mieszkaniu. W każdym z nich razem ze zgromadzonymi domownikami zanosiliśmy modlitwę do Boga o potrzebne łaski dla członków rodziny. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość, otwartość, , podzielenie się cierpieniami i radością, za wspólną modlitwę, za troskę o świątynię, za miłe spostrzeżenia, zainteresowanie planami, inwestycjami, za pochwały płynące w kierunku  naszych kapłanów   i za wszelkie złożone ofiary. W sumie zebraliśmy 131 680 zł., złożone ofiary podczas wizyty kolędowej, będą w całości wykorzystane na pokrycie kosztów malowania fresków i polichromii w pozostałej części kościoła (koszt malowania to 200 tyś. zł ).   Dziękujemy również za ofiary kolędowe dla księży.

Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu Wszystkich Świętych.

 

Wykonany został wstępny projekt płaskorzeźby Trójcy Świętej, która będzie umieszczona  nad głównym wejściem do Kościoła ( można go obejrzeć w bocznym ołtarzu ). Koszt  płaskorzeźby to 35 tyś zł . Szukamy sponsorów , rodzinę , kilka rodzin, którzy  chcieliby zostawić po sobie piękną pamiątkę  ofiarując to na rzecz naszego kościoła.

 

Od poniedziałku wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni od godz. 17 do 21. Zapraszamy aby nawiedzić Pana Jezusa w tym czasie.