5 lutego – 5. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 5 lutego – 5. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 5 NIEDZIELA ZWYKŁA.
 2. Dzisiaj na każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. Chleb i woda poświęcone w dniu św. Agaty chronią przed pożarami i wypadkami. Zachęcamy kierowców, aby w samochodach wozili chleb św. Agaty, aby strzegła przed wypadkami.
 3. 6 lutego – poniedziałek – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszymęczenników.
 4. 10 lutego – piątek – Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.
 5. 11 lutego – sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Będziemy się modlić w ich intencji wypraszając łaskę zdrowia. Po Mszy św. będzie udzielony sakrament chorych. Warunkiem przyjęcia sakramentu chorych jest stan łaski uświęcającej.
 6. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 7. Nowenna do św. Joanny Beretta Molli w czwartek po wieczornej Mszy św..
 8. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na luty. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, m.in. o naszym obrazie Matki Bożej Królowej Rodzin. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 9. Spotkanie uczniów klas drugich Gimnazjum w ramach katechezy parafialnej przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 lutego po Mszy św. o godz. 12.00. Młodzież przychodzi na Mszę św. o godz. 12.00.
 10. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1% podatku w rozliczeniu PIT za 2016 rok. Również po raz kolejny Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”. Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00 od 5 lutego. Rozliczenia będą weryfikowane przez wykwalifikowane osoby. Zachęcamy do rozliczania się również emerytów i rencistów, których 1% podatku również może wspomóc naszą wspólnotę parafialną.
 11. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła składane podczas kolędy i na konto oraz za makulaturę i nakrętki. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła. Dziękujemy za rozebranie żłóbka i choinek i wszystkich dekoracji świątecznych.
 12. Trwa kolęda – wizyta duszpasterska. Pragniemy spotkać się z całą rodziną. Bardzo prosimy o ofiary na budowę kościoła. Dzisiaj do bloków przyjdą ministranci, aby przypomnieć o kolędzie. Bardzo prosimy o życzliwe potraktowanie ministrantów. Plan kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Jeśli ktoś zmienił adres zamieszkania, nie jest zapisany w parafii lub nie pasuje termin, a chciałby, żeby kapłan odwiedził z kolędą to prosimy zgłosić się do zakrystii po Mszy św. lub do kancelarii.