OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (8.01.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (8.01.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ZWYKŁA

– ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

(8.01.2017r.)

1.     Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2.     Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem.

3.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Świętej o godz. 10.30 będą uczestniczyły dzieci klas III SP przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

4.     XIX Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.

5.     Fundacja SPE SALVI zaprasza do uczestnictwa w Archidiecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. „Kolęda z Gwiazdą”, który odbędzie się dnia 14 stycznia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez stronę internetową Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Program rozpocznie się o godz. 14.30 występami zgłoszonych uczestników Przeglądu, a zakończy się koncertem kolęd w wykonaniu zaproszonej gwiazdy. W tym roku będzie to Maciej Miecznikowski. Wstęp wolny.

6.     W naszej parafii trwa Kolęda. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Kolęda w tym tygodniu:

·        9.01.2017 (poniedziałek) – u. Ordonówny 2, 4;

·        10.01.2017 (wtorek) – ul. Broniewskiego 10, 12;

·        11.01.2017 (środa) – ul. Broniewskiego 8b, 8c;

·        12.01.2017 (czwartek) – ul. Broniewskiego 6c, 8a;

·        13.01.2017 (piątek) – ul. Broniewskiego 6a od nr 61 do 105, 6b;

·        14.012017 (sobota, od godz. 10.00) – ul. Broniewskiego 6, 6a do nr 60;