OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA-UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1.01.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA-UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1.01.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA-UROCZYSTOŚĆ

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

(1.01.2017r.)

1.     W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

2.     Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W grudniu zebrano 716 zł., wydano 28 bonów po 50zł.

3.     W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5.     W przyszłą niedzielę we Mszy Świętej o godz. 12.00 będą uczestniczyli uczniowie klas III Gimnazjum przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania.

6.     W zakrystii można nabyć styczniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

7.     W naszej parafii trwa Kolęda. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Kolęda w tym tygodniu:

·        2.01.2017 (poniedziałek) – u. Wierzbowa 21, 25, 29;

·        3.01.2017 (wtorek) – ul. Wierzbowa 9, 15, 17;

·        4.01.2017 (środa) – ul. Wierzbowa 5b;

·         5.01.2017 (czwartek) – ul. Wierzbowa 5od nr 61do 105, 5a;

·        7.012017 (sobota, od godz. 10.00) – ul. Wierzbowa 5 od nr 1 do 60 i ul. Ordonówny 6;

           U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Szczęść Boże.