1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. W tym dniu wspomina się równieżnadanie Najświętszego Imienia Jezus. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 18.00, 19.30. Jest to dzień modlitwy o pokój. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniuhymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
 2. 6 stycznia – piątek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00,18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. Poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą poświęconą naznaczmy drzwi naszych domów i mieszkań jako znak, że jesteśmy chrześcijanami katolikami i przyjmujemy Chrystusa do swojego domu. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości w tym, dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych.
 3. 5 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina święta. Spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego.
 4. 7 stycznia – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
 5. W najbliższą niedzielę 8 stycznia – święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy za łaskę chrztu i przypomnijmy zobowiązania z tym sakramentem związane.
 6. W przyszłą niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy kółka różańcowe na dzielenie się opłatkiem. Po Mszy św. o godz. 12.00 koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego serdecznie zapraszamy.
 7. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na styczeń. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę kościoła. Dziękujemy za składaną makulaturę i nakrętki.
 9. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty włącznie od godz. 8.30 do godz. 9.30.
 10. Rozpoczyna się kolęda – wizyta duszpasterska. Pragniemy spotkać się z całą rodziną. Przygotowaliśmy z okazji kolędy obrazki Chrystusa Króla z modlitwą intronizacyjną, którą prosimy odmawiać w rodzinie każdego piątku, kiedy to Chrystus zakrólował z wysokości krzyża. W naszych mieszkaniach na czas kolędy niech będzie na stole krzyż, zapalone świece, woda święcona (jeśli nie ma, ksiądz poświęci wodę), Pismo Święte i zeszyty do religii. Może komuś nie pasuje termin, to można zmienić. Jeśli ktoś zmienił adres zamieszkania lub nowi parafianie zamieszkali, to bardzo prosimy o zgłoszenie się do księdza w zakrystii lub w kancelarii. Bardzo prosimy o ofiary na budowę kościoła. Plan całej kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
 11. Naszym Drogim parafianom i wszystkim Gościom składamy serdeczne życzenia noworoczne. „Niech nas wszystkich Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swoje oblicze nad nami, niech nas obdarzy swoją łaską. Niech zwróci ku nam swoje oblicze i niech obdarzy pokojem”. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Nowy 2017 Rok niech będzie błogosławiony i szczęśliwy. Nasze życzenia prosimy przekazać tym, którzy nie mogą z nami być w kościele: osobom starszym i chorym.