Ogłoszenia Duszpasterskie 20170101

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170101

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

W dniu 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzisiaj wspominamy także nadanie Dzieciątku Najświętszego Imienia Jezus.

Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój ustanowiony przez Papieża bł. Pawła VI. W dniu dzisiejszym za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź możemy otrzymać odpust zupełny i ofiarować za siebie lub za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić modlitwę Wierzę w Boga i Ojcze nasz oraz dowolną modlitwę, w intencjach, w których modli się Ojciec święty Franciszek, np. Pod Twoja obronę.

W dzisiejszą niedzielę Msza św. dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami dla KŻR i wszystkich chętnych. Zapraszamy.

Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła (2.01).

Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus (3.01).

Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli (6.01 – w piątek). Jest to światowy Dzień Misyjny Dzieci. Taca na misje. Porządek Mszy św. niedzielny. Trzej Królowie przybędą podczas Mszy św. o godz. 9.30. Poświęcamy kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań, a kadzidło zapalmy przy wspólnej modlitwie rodzinnej. Jest to pierwszy piątek, nie ma postu. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego na godz. 17:00 by wspólnie śpiewać kolędy.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek. Nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. o godz. 7.30.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele.

W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

Jest styczniowe czasopismo Drogi Miłosierdzia. Ciekawe artykuły, zachęcamy kolektury.

Kolęda czyli wizyta duszpasterska w roku 2017:
poniedziałek (od godz. 16.00) –(2.01) ul. Jałbrzykowskiego i Jana Pawła II 59 E , 59 F;
wtorek – (3.01) – Jana Pawła II 59 (klatki: IV – VII);
środa –( 4.01) – Jana Pawła II 59 (klatki: I-III) i Jana Pawła II 59 B;
czwartek – (5.01) – Jana Pawła II 72;
piątek – (6.01 – Trzech Króli) – nie ma kolędy;
sobota (od godz. 13.30)– (7.01) – Jana Pawła II 59 A i 59 C.
Przygotowaliśmy z okazji kolędy obrazki Chrystusa Króla z modlitwą intronizacyjną, którą prosimy odmawiać we wspólnocie rodzinnej każdego piątku, kiedy to Chrystus zakrólował z wysokości krzyża. Nowe rodziny, które przybyły do naszej parafii, serdecznie je witamy i prosimy o zapisywanie się do naszej parafii. Podczas kolędy kancelaria nieczynna po południu od 16.00 do 18.00, także we wtorek od godz. 9.00 do 10.00. W naszych mieszkaniach na czas kolędy niech będzie na stole krzyż, zapalone świece, woda święcona (jeśli jej nie ma, ksiądz poświęci wodę), Pismo Święte i zeszyty od religii. Prosimy o pomoc, abyśmy mogli wykończyć w tym roku naszą plebanię.

Ks. Proboszcz i my, Księża w tej parafii pracujący, składamy naszym Drogim Parafianom i wszystkim Gościom serdeczne życzenia noworoczne. „Niech nas wszystkich Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swoje oblicze nad nami, niech nas obdarzy swoją łaską. Niech zwróci ku nam swoje oblicze i niech obdarzy pokojem”. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Nowy 2017 Rok niech będzie błogosławiony i szczęśliwy. Nasze życzenia prosimy przekazać tym, którzy nie mogą z nami być w kościele: osobom starszym i chorym.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)