Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2016 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2016 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawę). Zachęcamy do udziału we Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

Dzisiaj będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.30, 11.30 .   Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30  13.00 i 18.00.

W poniedziałek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 błogosławieństwo wina. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 9.30 Msza św. za zmarłych pochowanych na tym cmentarzu. Serdecznie zapraszamy .

28 grudnia – święto św. Młodzianków, Męczenników.

30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę, 31 grudnia, mamy Sylwestra, ostatni dzień roku. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

W następną niedzielę, 1 stycznia, obchodzi się Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.  Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00.

Następna niedziela jest także I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca

Serdeczne podziękowania za udekorowanie  świątyni na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia składamy: za wykonanie żłóbka ks. Sławkowi wraz RRN i za ubieranie choinek Ks. Adamowi z młodzieżą i dziećmi  oraz Wiesławowi   naszym grabarzom Grzegorzowi i Mirkowi.

Przypominamy, że od 2.01. 2017 . rozpoczynamy kolędę. Porządek całej kolędy jest wywieszony  w przedsionku kościoła i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i będziemy podawać w ogłoszeniach.

Dzieląc się świąteczną radością Ks. Proboszcz wraz z współpracownikami przekazuję całej Wspólnocie parafialnej i oraz wszystkim gościom z serca płynące życzenia:

„Otwórzmy drzwi Chrystusowi – drzwi naszych serc i rodzin. Niech je Chrystus napełni swoimi niepojętymi darami, ubogaci nas prawdą, miłością i pokojem, żebyśmy promieniowali Bogiem w naszym codziennym życiu. Niech ustaną waśnie i spory a pośrodku nas niech będzie Nowonarodzony Chrystus.