OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25.12.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25.12.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

(25.12.2016r.)

1.     W Święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

2.     W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. 

3.     Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:

·        We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła.

·        W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników.

·        W piątek, 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

4.     W sobotę zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny
w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię dziękczynno – przebłagalną o godz. 17.00

5.     Od wtorku, 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na budowę Kościoła. Ofiary są zapisywane w kartotekach. Program kolędy jest wywieszony w gablocie. Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Kolęda będzie trwała od godz. 16.00 do 20.00, a w soboty od godz. 10.00 do 14.00. Dzień wcześniej kolędę będzie zapowiadał ministrant. Kolęda w tym tygodniu:

·        27.12.2016 (wtorek) – ul. Tuwima 5, 9 i 13;

·        28.12.2016 (środa) – ul. Tuwima 1A, 2, 4, 6, 8;

·        29.12.2016 (czwartek) – ul. Tuwima 1/1, 1/3;

·        30.12.2016 (piątek) – ul. Tuwima 1 i ul. Wierzbowa 29A;

Od 27 grudnia do 5 lutego nie będzie w dni powszednie Mszy Świętych wieczornych o godz. 17.00. Kancelaria będzie czynna w godzinach rannych od godz. 8.00 do 9.00.

6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy10 tys. zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.     Składamy podziękowanie naszym Parafianom, którzy pomogli w pracach przy żłóbku, a naszym Paniom za sprzątanie kaplicy.

8.     ORSZAK TRZECH KRÓLI W BIAŁYMSTOKU odbędzie się dnia 6 stycznia br., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową, Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych Kościoła Białostockiego, a zwłaszcza rodziny, młodzież i dzieci.

9.     Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 30 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.

10. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.