IV Niedziela Adwentu A 18.12.2016

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – IV Niedziela Adwentu A 18.12.2016

W dniu dzisiejszy rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Msze św.  w porządku niedzielnym.  W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 . Zachęcamy do skorzystanie z sakramentu pokuty.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

W sobotę 24 grudnia, będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Wigilia ma charakter religijny, połączona modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i śpiewaniem kolęd. W  wieczór wigilijny zgodnie z naszą polską tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu oraz pokarmów mięsnych.

W tym też dniu swoje imieniny och chodzi Ks. Adam. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

W Wigilię  Msza św. o godz. 6.30 i 7.00 z rana. Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, główna Msza św. o godz. 24.00.  Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Już od godz. 21.30 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd .

W I dzień świat  Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30, 11.30 . Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.30,13.00 i 18.00.

W II Dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

Tradycyjnie zapraszamy na trzeci dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii  zwana kolędą rozpoczynamy  w poniedziałek 2 stycznia 2017 r.  Do waszych domów zawita niejako sam Chrystus w osobie kapłana ze swoim błogosławieństwem. Do tych odwiedzin należy godnie się przygotować: stół zasłany białym obrusem, dwie świece (gromnice), po środku krzyżyk, woda święcona i kropidło. Pozostawione uchylone drzwi, albo gospodarz w drzwiach zapraszający do swego mieszkania, to znaki, że ktoś czeka, to świadectwo waszej wiary. Prosimy tez o odprowadzenie kapłana do sąsiada lub domu.

Rozkład  całej kolędy zostanie  wywieszony już w czasie świąt  w przedsionku kościoła a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy zawsze podawać kolędę na najbliższy tydzień. W czasie trwania  kolędy Msza św. wieczorna  odprawiana będzie o godz.15.00. Kancelaria  czynna będzie: rano  8.00-9.30  popołudniu :15.00- 15.45

 

 

 

 

 

Ks. Proboszcz podaje do wiadomości, że w roku 2017 planowane są następujące prace remontowe na rzecz naszego kościoła:

– malowanie fresków i polichromii w pozostałej części kościoła

– wymiana starych  okien w kościele

– ułożenie polbruku wokół kościoła i na drodze do podjazdu dla niepełnosprawnych i wózków

– wykonanie płaskorzeźby  Trójcy Świętej nad wejściem do Kościoła.

Szacowany koszt tych prac będzie wynosił 273 tyś. zł.

Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone w czasie kolędy  będą przeznaczone na wyżej wymienione cele, w tym roku  w kwocie 100 zł od rodziny, ale  każda mniejsza lub większa ofiara będzie przyjęta z wdzięcznością.

W czasie  kolędy  uprzejmie prosimy oddzielnie zaznaczyć ofiarę  na cele remontowe i ofiarę księdzu.  Z góry dziękujemy za zrozumienie i dar Waszego serca.