Ogłoszenia Duszpasterskie 20161218

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161218

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 4 niedziela Adwentu – Rekolekcje Adwentowe z nawiedzeniem Figury Św. Michała Archanioła.
Przewodniczy Ks. Rafał Szwajca ze Zgromadzenia Księży Michaelitów.
Dzisiaj nie spowiadamy,
będziemy spowiadać w poniedziałek i wtorek, a takie od środy do piątku
głównie wieczorem, a w sobotę podczas Mszy porannych.

Pierwszy dzień (niedziela – 18.12):
godz. 7.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła;
godz. 8.00, 11.00 i 18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich;
godz. 9.30 – Msza św. z nauką dla dzieci;
godz. 12.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży przed bierzmowaniem i jej rodziców;
godz. 19.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży ponadgimnazjalnej;
godz. 20.30 – powitanie Figury św. Michała Archanioła.

Drugi dzień (poniedziałek – 19.12):
godz. 6.30 – Msza św. z nauka;
godz. 9.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła;
godz. 10.00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwem indywidualnym z nałożeniem rąk;
godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwami przez przyczynę św. Michała Archanioła);
godz. 16.30 – Msza św. dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II;
godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów;
godz. 21.00 – Apel Maryjny.

Dzień trzeci (wtorek – 20.12):
godz. 6.30 – Msza św. z nauka;
godz. 9.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła;
godz. 10.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi;
godz. 16.30 – Msza św. dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II;
godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury i zakończenie.

Ponieważ został zmieniony termin rekolekcji na niedzielę, poniedziałek i wtorek; proszę o uwagę:
w poniedziałek (19.12):
Msza św. zapisana na godz. 7.00 będzie odprawiona o godz. 10.00;
Msza św. z godz. 7.30 będzie odprawiona o godz. 16.30;
we wtorek (20.12):
Msza św. zapisana na godz. 7.00 będzie odprawiona o godz. 10.00;
Msza św. z godz. 7.30 będzie odprawiona o godz. 16.30.

Nabywajmy świąteczne świece. Zapalimy je na stole wigilijnym, a także nabywając je pomożemy ubogim.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne. Całkowity dochód na paczki świąteczne.

Dziękuję za słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Szczególnie jestem wdzięczny Panu Dyrektoriwi Piotrowi Górskiemu za jego zaangażowanie zbiórkę w szkole na paczki świąteczne. Dzieci z rodzicami zebrały ponad 750 kg. Paczki będą rozdawane we środę i czwartek.
W tym roku przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 45 rodzin (w sumie 180 reklamówek). Prosimy o odbiór paczek we środę 21.12 w godz.16-18 u ks. Adama.

Są jeszcze nasze kalendarze parafialne na rok 2017.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę na naszą plebanię.

Proszę zgłaszać osoby chore i starsze do spowiedzi i Komunii św. przed Bożym Narodzeniem.

W sobotę 24.12 wigilia Świąt Bożego Narodzenia – zadbajmy żeby miała charakter religijny. Msze św. w sobotę w naszym kościele w godzinach porannych.

Nie będzie Mszy św. wieczornej

Msza św. – Pasterka o godz. 24.00.

W niedzielę, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Taca podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

Kolęda czyli wizyta duszpasterska w naszej parafii od 2 stycznia 2017 r. Przygotowaliśmy obrazki Chrystusa Króla z modlitwą – Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Na kopercie będą nazwiska, adres i dzień kolędy. Ministranci zaczną je roznosić już w tym tygodniu. Prosimy naszych nowych Parafian, których serdecznie u nas witamy, o zapisywanie się do naszej parafii.

Jest młodzieżowe czasopismo: Miłujcie się. Zachęcamy do lektury.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)