Informacja z wykonanych i planowanych prac remontowych

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – Informacja z wykonanych i planowanych prac remontowych

w 2017 roku przekazana przez księdza Proboszcza

W tym roku zostały wykonane meble do zakrystii, ołtarzyki na filarach i gabloty na Relikwie oraz stojaki na sztandary procesyjne. Ponadto pozyskaliśmy Relikwie św. Jana Pawła II i św. Charbela, którego został również namalowany obraz. Prace te pochłonęły ponad 70 tys. zł. Część pieniędzy, które składane były w ubiegłym roku zostały odłożone na zakup organów, na które wciąż czekamy. Były do wzięcia organy, ale kosztowały 200 tys. euro, co jest wydatkiem przekraczającym nasze możliwości, dlatego sprawa ta jest wciąż aktualna. Odkładamy na ten cel na konto część pieniędzy, które składacie w każdą II niedziele miesiąca na nasze parafialne remonty.

W roku 2017 planowane są kolejne prace w kościele m.in. wymiana okien w drugiej zakrystii oraz odnowienie ścian, wstawienie w transepcie kolejnych 8 witraży, wybudowanie groty Matce Bożej Niepokalanej z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, zagospodarowanie ogrodu, wykonanie dwóch tablic: ofiarom smoleńskim oraz upamiętniającej konsekrację kościoła. W związku z powyższymi pracami razem z Radą Parafialną została ustalona składka na potrzeby kościoła w wysokości 100 zł od rodziny, która będzie zbierana w czasie kolędy.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolędę rozpoczynamy zaraz po świętach 28 grudnia (w środę). Cały program wizyty jest umieszczony w przedsionku kościoła, na naszej parafialnej stronie internetowej a także będzie podawany w każda niedzielę na bieżący tydzień.