OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU (11.12.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU (11.12.2016r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU (11.12.2016r.)

1.     Dobiegamy połowy Adwentu. Wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym.

2.     Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

3.  Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

4.  Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

5.     We wtorek, 13 grudnia, przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

6.  Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego zostanie odprawiona we wtorek, 13 grudnia, o godz. 18.00 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta do pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Apel pamięci i złożenie kwiatów odbędzie się pod tablicą memoratywną przy ul. Lipowej 20.

7.     W sobotę, 17 grudnia w naszej parafii odbędą się jednodniowe Rekolekcje Adwentowe. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

8.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę Kościoła.

9.  Dzisiaj po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W listopadzie zebrano 690 zł. Wydano 28 bonów po 50zł. Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

10.   Również przy wyjściu z kaplicy można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.