Ogłoszenia Duszpasterskie 20161211

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161211

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 3 niedziela Adwentu – niedziela radości, bo Pan jest blisko. Błogosławimy matki oczekujące potomstwa

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele (połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła) w niedzielę, poniedziałek i wtorek (18, 19 i 20.12.2016 r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył rekolekcjonista ze zgromadzenia Księży Michaelitów – Ks. Rafał Szwajca. Jako przygotowanie do rekolekcji po Mszy św. o godz. 11.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, natomiast przede Mszą św. o godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Pan Sylwester uczy nas pieśni ku czci św. Michała Archanioła. Figura św. Michała Archanioła przybędzie do naszego kościoła w niedzielę o godz. 20.30. Odprawiamy nowennę ku czci św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 18.00.

Ponieważ został zmieniony termin rekolekcji na niedzielę, poniedziałek i wtorek; proszę o uwagę: w piątek (16.12) Msza św. zapisana na godz. 10.00 będzie odprawiona o godz. 7.00; Msza św. z godz. 16.30 będzie odprawiona o godz. 7.30, a Msza św. z godz. 19.30 będzie odprawiona o godz. 18,00; w sobotę (17.12) Msza św. zapisana na godz. 10.00 będzie odprawiona o godz. 7.00; Msza św. z godz. 16.30 będzie odprawiona o godz. 7.30, a Msza św. z godz. 19.30 będzie odprawiona o godz. 18.00.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkół podstawowych i ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół gimnazjum i ich rodziców jako przygotowanie do bierzmowania.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 modlitewne spotkanie czcicieli Miłosierdzia Bożego wraz katechezą.

Wspomnienie NMP z Guadalupe (12.12).

Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy (13.12).

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła (14.12).

We środę, piątek i sobotę (14, 16 i 17.12) modlimy się o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach.

Nabywajmy świąteczne świece. Zapalimy je na stole wigilijnym, a także nabywając je pomożemy ubogim. Stare świece zapalmy na grobach naszych bliskich na cmentarzu lub w mieszkaniu w ich intencji.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dziękuję za już ofiarowane.

Są jeszcze nasze kalendarze parafialne na rok 2017.

Młodzież z KSM rozprowadza kartki świąteczne. Całkowity dochód na paczki świąteczne.
Spotkanie osób należących do Koła Żywego Różańca pw. św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię, za ofiary składane w kancelarii, zakrystii, na konto parafii. Dziękuję za wszelką życzliwość.

Fundacja RR – Razem Raźniej serdecznie zaprasza seniorów powyżej 60 roku życia oraz osoby niepełnosprawne z Białegostoku na spotkanie inaugurujące początek działalności Fundacji, a także na prezentację rabatowej Podlaskiej Karty Razem Raźniej. Spotkanie odbędzie się 17 grudnia, w sobotę, o godz. 12.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym – ul. Kościelna 1A (obok Księgarni św. Jerzego).

Mamy już gotowy parking na blisko 30 aut z tyłu naszego kościoła (przy kancelarii i zakrystii). W związku z tym dziękuję serdecznie za ten parking Panu Tadeuszowi Truskolaskiemu, prezydentowi Białegostoku oraz wiceprezydentowi Panu Adamowi Polińskiemu. Bardzo proszę pamiętać, że nie ma już przejazdu obok kościoła poprzez parking do ulicy Wysoki Stoczek, czy też z ul. Wysoki Stoczek poprzez parking na ul. Abp. R. Jałbrzykowskiego. Jeżdżący w ten sposób niszczą przylegający do parkingu chodnik a przede wszystkim nie respektują ustawionych znaków zakazu przejazdu.

Alumni III roku AWSD w Białymstoku przedstawiają sztukę teatralną: Którędy do nieba ? od 9 do 19 grudnia o godz.19, codzienne w budynku AWSD przy ul. Warszawskiej 46, wstęp wolny. Rezerwacja miejsc, telefon: 796 178 562.

Prosimy o zgłaszanie osób starszych i chorych, pragnących wizyty kapłana i przystąpienia do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Nasi księża będą odwiedzać te osoby od środy 21 grudnia 2016.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)