XI Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – XI Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”

Jak co roku Caritas organizuje zbiórkę żywności w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce – również w Białymstoku. Zbiórka żywności przez świętami Bożego Narodzenia odbędzie się  9 i 10 grudnia 2016 roku. Wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących.

Przedmiotem zbiórki będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do osób starszych samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Parafialne Zespoły Caritas mają dokładną wiedzę o potrzebach najuboższych mieszkańców w swojej okolicy.

W X zbiórce żywności przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi pod hasłem „Tak, Pomagam” w Białymstoku zebrano  ponad 10 ton żywności.

Każdorazowo w akcji uczestniczy około 500 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w ponad 50 sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lewiatan.

Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!