II Niedziela Adwentu 4.12.2016

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Adwentu 4.12.2016

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek  dla  najbardziej potrzebującym w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia.

W tygodniu wspominamy:

6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa słynącego z dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami. Jest to zwyczaj o charakterze religijnym.

7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.  Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa o godz. 11.30 . Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że w okresie Adwentu są odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30. Na roraty zabieramy ze sobą świece z osłonką .

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele 18, 19 i 20 grudnia.

W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Odwiedziny chorych z naszej parafii 16  grudnia od godz. 10.00 i od godz. 15.00. Już od dzisiaj można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Być bliżej Boga” odbędzie się dnia 11 grudnia 2016 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków).

Parafia Wszystkich Świętych i szkoła nr. 11  przy ul. Rzemieślniczej organizuje spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, które odbędzie we czwartek 15 grudnia  o godz. 10.00 w Dworze Czarneckich w Porosłach. Osoby chętne zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii lub kancelarii.

W dniach 20-26 maja 2017 r. organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy na 100 rocz. objawień. Program pielgrzymki w gablocie przedsionku kościoła. Serdecznie zapraszamy. Chętnych zapraszamy się do zapisywania się. Liczba miejsc jest już ograniczona.

9 grudnia rozpoczynają się rekolekcje ewangelizacyjne „Eureka” dla młodzieży klas trzecich przygotowujących się do bierzmowania. Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 18.00 w Publicznym Gimnazjum nr. 9 przy ulicy Antoniuk Fabryczny. Szczegółowy rozkład godzin rekolekcji na stronie internetowej parafii. Obecność obowiązkowa.