Ogłoszenia Duszpasterskie 20161204

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161204

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 2 niedziela Adwentu.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele (połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła) w niedzielę, poniedziałek i wtorek 18, 19 i 20.12.2016 r. Rekolekcjom będzie przewodniczył rekolekcjonista ze zgromadzenia Księży Michaelitów. Jako przygotowanie do rekolekcji po Mszy św. o godz. 11.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, natomiast przede Mszą św. o godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Pan Sylwester nauczy nas pieśni ku czci św. Michała Archanioła.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych połączona z poświęceniem medalików.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem dla KŻR i wszystkich chętnych.

W dzisiejszą niedzielę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Przeprowadzi ją Ks. Wojciech o godz. 17.00.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Ks. Wojciecha.

Nabywajmy świąteczne świece. Zapalimy je na stole wigilijnym, a także nabywając je pomożemy ubogim. Stare świece zapalmy na grobach naszych bliskich na cmentarzu lub w mieszkaniu w ich intencji.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa (6.12), słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia.

Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktóra Kościoła (7.12).

We czwartek (8.12) uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele specjalna modlitwa zwana Godziną Łaski. Zapraszamy do udziału we Mszach św. oraz w Godzinie Łaski.

Jest grudniowe czasopismo Drogi Miłosierdzia, ciekawe artykuły. Zachęcam do lektury.

Cieszymy się, że Ks. Adam prowadzi w parafii Miłosierdzia Bożego rekolekcje adwentowe dla naszej młodzieży (bierze w nich udział 31 osób).

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną. W następna niedzielę przeznaczmy je na naszą plebanię. Spłacamy kredyt, a także przygotowujemy się do wznowienia prac na wiosnę wewnątrz budynku.

W następną niedzielę Błogosławimy matki oczekujące potomstwa.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)