4 grudnia – 2. Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 4 grudnia – 2. Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 2 NIEDZIELA ADWENTU.
 2. 6 grudnia – wtorek – Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdziaZ jego osobą wiąże się zwyczajobdarowywania dzieci w dniu 6 grudnia.
 3. 7 grudnia – środa – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 4. 8 grudnia – czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPMsze św. będą o godz. 7.0010.3016.30 i 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna!
 5. W następną niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa – na wszystkich Mszach św.
 6. W niedzielę – 11 grudnia – o godz. 7.00 w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe i będą trwały do wtorku włącznie. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, także ministranci rozdają dzisiaj przed kościołem plan rekolekcji. Módlmy się w intencji rekolekcji.
 7. Roraty są odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Na roraty przychodzimy z lampionami.
 8. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 9. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem, a zwłaszcza osoby, które uczestniczą lub uczestniczyły w Kursie Alfa, zapraszamy na pierwsze spotkanie modlitewno-formacyjne Wspólnoty „Ezechiasz”. Odbędzie się ono 8 grudnia 2016 (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy na plebanii.
 10. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, poświęcenie medalików – szkaplerzy dzieciom klas III. Na Mszę św. o godz. 9.00 przychodzą rodzice i dzieci z SP nr 12 – klasy: III, a, b, c, d, f, h, i. Na Mszę św. o godz. 10.30 przychodzą rodzice i dzieci z SP nr 12 – klasy III e, g, j, SP nr 16 – klasy: III a, b, c, d oraz dzieci uczące się w innych szkołach.
 11. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary ze świec przeznaczone są na paczki dzieciom z ubogich rodzin.
 12. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii, a także w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę kościoła.
 13. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
 14. W przedsionku kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny, które zgodnie z naszą polską tradycją położymy pod obrus podczas wieczerzy wigilijnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby dzieci i młodzieży naszej parafii.
 15. Jest czasopismo „Drogi Miłosierdzia” na grudzień. Można nabyć przed kościołem.
 16. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę i nakrętki. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca na budowę kościoła.