Ogłoszenia Duszpasterskie 20161127

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161127

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 1 niedziela Adwentu – początek roku kościelnego.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele (połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła) w niedzielę, poniedziałek i wtorek 18, 19 i 20.12.2016 r. Rekolekcjom będzie przewodniczył rekolekcjonista ze zgromadzenia Księży Michaelitów. Jako przygotowanie do rekolekcji po Mszy św. o godz. 11.00 śpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, natomiast przede Mszą św. o godz. 8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Pan Sylwester nauczy nas pieśni ku czci św. Michała Archanioła.

Święto św. Andrzeja, Apostoła (30.11).

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana (3.12).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele z katechzezą.

Otrzymaliśmy z Caritas 40 małych świec (cena: 6 zł) i 128 dużych świec (cena: 11 zł). Zapalimy je na stole wigilijnym, a także nabywając je pomożemy ubogim. Stare świece zapalmy na grobach naszych bliskich na cmentarzu lub w mieszkaniu w ich intencji.

Od dzisiejszej niedzieli nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca serdecznie nas zaprasza na spektakl: Tajemnica spowiedzi, który będzie można obejrzeć w dzisiejszą niedzielę (27.11) w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

Za tydzień w niedzielę (4.12) po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W następną niedzielę ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocka. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliśmy do puszek na Kościół prześladowany 1478,74 PLN. Bardzo dziękuję.

Papieska intencja różańcowa misyjna na grudzień 2016: Aby narody Europy na nowo odkryty piękno dobra i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

Papieska intencja różańcowa ogólna na grudzień 2016: Aby na całym świecie zostało usunięte zgorszenie, jakim jest zjawisko dzieci żołnierzy.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)