Apel policji – „Nie bądźmy obojętni – Zimowy ratownik".

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – Apel policji – „Nie bądźmy obojętni – Zimowy ratownik”.

 

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, a co za tym idzie zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego spowodowanym wychłodzeniem, funkcjonariusze Policji rozpoczynają działania pod nazwą. „Nie bądźmy obojętni – Zimowy ratownik”. Wiadomym jest, że jesień i zima gdy temperatury spadają poniżej zera to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, w podeszłym wieku oraz tych nadużywających alkoholu. To właśnie te osoby najbardziej narażone są na bardzo niebezpieczne dla życia wychłodzenie organizmu. W ramach działań „Nie bądźmy obojętni” policjanci przy współpracy z innymi służbami odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem. Kontrolowane są różnego rodzaju pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i piwnice. Funkcjonariusze składają wizyty osobom starszym i samotnym, sprawdzają czy mieszkańcy zaopatrzeni są w niezbędny opał, ciepłe ubrania oraz żywność, namawiają osoby potrzebujące do korzystania z miejsc, gdzie można zjeść ciepły posiłek oraz informują o innych formach pomocy, jakie oferują różnego rodzaju instytucje.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112).

 

Drodzy Państwo nie zapominajmy również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa na Podlasiu już od 5 miesięcy. Narzędzie te służy poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Wystarczy wyszukać w Internecie stronę Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, na niej po prawej stronie widnieje baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w który należy wejść, a potem już wystarczy zaznaczyć zagrożenie. Każde zaznaczone miejsce jest weryfikowane przez Policję. Zaznaczenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, o którym macie Państwo wiedzę, że przebywają tam osoby bezdomne sprawi, że będziemy mogli do nich dotrzeć i im pomóc. Każdy sygnał z Państwa strony może uratować czyjeś życie.

KOMENDANT POLICJI W BIAŁYMSTOKU
insp. Wojciech Macutkiewicz