27 listopada – 1. Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 27 listopada – 1. Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 1 NIEDZIELA ADWENTU
 2. Rozpoczynamy ADWENT – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Nowy rok liturgiczny – Rok, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście – to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. W czasie Adwentu katolicy nie biorą udziału w zabawach, nie pijemy alkoholu, zróbmy dobre postanowienia.
 3. Roraty będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Dzieci uczestniczące w roratach otrzymają plansze i obrazki w poszczególne dni. Przychodzimy z lampionami. 
 4. Rekolekcje adwentowe będą 11, 12, 13 grudnia (3 niedziela adwentu, poniedziałek, wtorek). Módlmy się w intencji rekolekcji. Plan rekolekcji będzie rozdawany przed kościołem w przyszłą niedzielę.
 5. 30.11 – Święto św. Andrzeja, Apostoła.
 6. 3.12 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera.
 7. 1.12  pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego.
 8. 2.12 – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 16.30, 18.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30, po południu od godz. 16.00. Księża odwiedzą z Panem Bogiem chorych od godz. 9.00.
 9. 3 grudnia – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
 10. Dzisiaj zakończenie wypominków – modlitw za zmarłych o godz. 17.10
 11. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 12. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św., także w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę kościoła. Ostrzegamy przed osobami, które mogą roznosić opłatki po domach. Nikogo nie wysyłamy. Te osoby nie mają nic wspólnego z parafią. Nie powinniśmy kupować opłatków w sklepach. Są nie poświęcone i nie wiadomo jakiego pochodzenia.
 13. Od następnej niedzieli można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Kupując święcę pomagamy ubogim rodzinom.
 14. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
 15. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę i nakrętki.