XXXIV Niedziela Zwykła. Ur. Chrystusa Króla 20.11.2016

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXXIV Niedziela Zwykła. Ur. Chrystusa Króla 20.11.2016

21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

22 listopada – wspomnienie ś. Cecylii Dziewicy i Męczennicy, Patronki Chórów Kościelnych. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18 modlimy się w intencji chóru parafialnego i scholi, których to serdecznie zapraszamy do udziału. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie na plebanii.

24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Jung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy Męczenników.

W niedzielę 27 listopada, rozpoczynamy Adwent, jest to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W I niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcone  zostaną opłatki na stół  wigilijny, będą one do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie na pokrycie kosztów złocenia głównego ołtarza.

Zakończyły się prace złotnicze i srebrzenia głównego ołtarza. Za wszelkie ofiary składane na pokrycie tych kosztów , składamy wielkie Bóg zapłać.

Obecnie  prowadzone są prace ocieplania poddasza i kopuły świątyni, a także naprawa powstałych przecieków w dachu.

W najbliższą sobotę o godz. 16.30 spotkanie KŻR w salce duszpasterskiej na plebani.

W dniach 9-11 grudnia odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne „Eureka” dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz osób chętnych. Zapisy u księży w parafii.

Młodzież zapraszamy na Noworoczne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się w Rydze w dn. 27.12-02.01. Koszt 140zł +50 euro. Zapisy u ks. Adama