Ogłoszenia Duszpasterskie 20161120

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161120

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 34 niedziela zwykła. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Dzisiaj publicznie uznajemy Chrystusa jako naszego Króla i Pana oraz zapraszamy Go do naszych serc, rodzin i parafii. Postępujemy według nauki Chrystusa podawanej nam w nauczaniu Kościoła.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

Modlitwy wypominkowe codziennie od godz. 17.00, w dniach 3-26 listopada 2016. Z racji wypominkowych modlitw nie ma dzisiaj modlitewnego spotkania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzisiaj kończymy inicjatywę obywatelską: Mama, Tata i Dzieci, w której chodzi, aby Unia Europejska respektowała w swoim prawodawstwie instytucję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Trzeba zebrać milion podpisów do 1 grudnia. Możemy to jeszcze dzisiaj uczynić w zakrystii. Bardzo o to proszę.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Pań Zelatorek KŻR w dolnym kościele. Zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę są rozdawane ulotki Caritas Archidiecezji Białostockiej: Honorowy Dawca Dobroci. Proszę wziąć ulotkę i zapoznać się z jej treścią. Na pewno chodzi o regularne wspomaganie dzieł charytatywnych naszej archidiecezjalnej Caritas.

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (21.11).

Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy (22.11), Patronki Chórów Kościelnych. Pomódlmy się tego dnia za Pana organistę Sylwestra i nasz chór, za Pana Łukasza i scholę dziecięcą: Boże Baranki oraz za Pana Mateusza i scholę dorosłych.

Wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac, Kapłana i Towarzyszy, Męczenników Wietnamskich (24.11).

W następną niedzielę (27.11) początek Adwentu. Poświęcimy opłatki i moja prośba, abyśmy je nabywali w naszym kościele. Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00.

Są jeszcze nasze parafialne kalendarze na rok 2017, w nim ważne wydarzenia i informacje z naszej parafii. Prosimy o mich nabywanie.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę na naszą plebanię w ubiegłą niedzielę, za ofiary składane w kancelarii, zakrystii i na konto parafii. Jestem wdzięczny także za dzisiejsze ofiary do puszek na Kościół prześladowany, szczególnie w Iraku i Syrii.

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca serdecznie nas zaprasza na spektakl: Tajemnica spowiedzi, który będzie można obejrzeć w następną niedzielę (27.11) w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę 26.11 po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja w ciszy.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)