XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2016

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2016

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2016r.

W dniu dzisiejszym są zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany.

 

16 listopada – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. W dniu Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, w środę 16 listopada, obchodzić   będziemy 10-tą Rocznicę Ingresu Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego. Zaproszeni są do Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku  Koła Żywego Różańca z całej Archidiecezji na wspólną modlitwę o godz. 17.15.

W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 7.00 , 9.30 i 18.00

17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.

19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy.

 

W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. W naszych kościołach odbędzie się jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Przypominam, że  w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 jest  odmawiany różaniec. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do kółek żywego różańca, które są przy naszej parafii.

 

W zakrystii do nabycia kalendarz z naszej parafii na rok 2017 , z którego dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów złocenia głównego ołtarza.

 

W dniach 9-11 grudnia w naszej parafii organizowany jest kurs „Eureka”. Jeśli chcesz bardziej poznać Pana Boga i doświadczyć Jego Miłości to jest właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy. Zapisy u księży w parafii.