Ogłoszenia Duszpasterskie 20161113

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161113

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 33 niedziela zwykła.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla dzieci klas pierwszych szkół podstawowych i ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz ich rodziców.

Modlitwy wypominkowe codziennie od godz. 17.00, w dniach 3-26 listopada 2016. Z racji wypominkowych modlitw nie ma dzisiaj modlitewnego spotkania do Miłosierdzia Bożego.

Trwa inicjatywa obywatelska: Mama, Tata i Dzieci, w której chodzi, aby Unia Europejska respoktowała w swoim prawodawstwie instytucję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Trzeba zebrać milion podpisów do 1 grudnia. Możemy to uczynić w zakrystii. Bardzo o to proszę. Niestety dotychczas tylko 162 parafian złożyło swoje podpisy, a w naszej parafii z pewnością jest około 4000 dorosłych osób.

Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej we środę 16 listopada. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do udziału.

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (17.11).

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Młodzieży (18.11).

Wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy (19.11).

W sobotę (19.11) Episkopat Polski dokona w Krakowie, w bazylice Miłosierdzia Bożego, aktu Intronizacji Chrystusa Króla przez Kościół i Naród Polski.

W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dokonamy w naszej parafii Intronizacji Chrystusa Króla, poprzez którą uznamy, że Jezus Chrystus jest Królem naszej parafii, naszych rodzin i nas samych, że przyjmujemy Jego Królestwo miłości, prawdy i pokoju, że chcemy iść drogą Bożych przykazań i Chrystusowej Ewangelii. To wydarzenie poprzeda Nowenna odprawiana u nas każdego dnia (od 11 listopada) po Mszy św. o godz. 18.00.

Dziękuję naszemu parafianinowi Panu Andrzejowi Szymójce za wynajęcie autokaru, Panu Kierowcy i wszystkim parafiankom oraz parafianom, którzy wzięli udział w Nowennie Opieki NMP Matki Miłosierdzia we środę (9.11).

Wdzięczny jestem naszej parafiance za ofiarowanie pięknego bilbordu w związku z tegorocznymi rekolekcjami adwentowymi połączonymi z nawiedzeniem figury św.Michała Archanioła.

Dziękuję za ofiarowanych w ubiegłą niedzielę na Białostockie Seminarium 6402,59 zł. oraz za dzisiejsze ofiary na naszą plebanię (spłacamy kredyt), za ofiary składane indywidualnie, za wszelką życzliwość i pomoc.

Są jeszcze nasze parafialne kalendarze na rok 2017, w nim ważne wydarzenia i informacje z naszej parafii. Prosimy o ich nabywanie.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)